Ferie z GOK-iem

Rozpoczęliśmy tygodniowe ferie z GOK-iem!
Pierwszego dnia zakręcona ekipa Twoja Telewizja Regionalna – TTR24.pl pokazała dzieciakom, jak wygląda praca dziennikarza. Było trochę teorii, ale oczywiście najfajniejsza była część praktyczna. Każdy z grupy mógł przeprowadzić wywiad i na moment stać się operatorem lub dźwiękowcem. Na koniec przeprowadziliśmy sondę uliczną i mamy wrażenie, że rosną nam pracownicy mediów Spotkanie było tak inspirujące, że powstały nawet portrety dziennikarzy, którzy nas odwiedzili.

Drugi dzień to wizyta w Muzeum w Gosławicach. Powitał nas tam wieeeelki słoń leśny i sympatyczny pan przewodnik, który pokazał wystawy i opowiedział kilka ciekawostek o regionie. Na koniec dużo radości dało lepienie grodów z gliny.

Trzeciego dnia zajrzał do nas podróżnik Piotr Kowalczyk. Opowiedział o wyprawie inspirowanej powieścią „W pustyni i w puszczy” do Egiptu, Sudanu, Etiopii i Kenii. Dowiedzieliśmy się m.in., jak wygląda afrykański dworzec, z czego zrobione są tamtejsze chaty i jaki strój sprawdzi się na pustyni. Po spotkaniu z panem Piotrem zaczęliśmy tworzyć krajobraz Afryki.

Przedostatni dzień ferii z GOK-iem to zajęcia plastyczne. Pod okiem pani Anny Sypniewskiej tworzyliśmy piramidy, palmy, słonie, żyrafy… Wszystko zostało pięknie wyeksponowane i zdobi wejście do GOK-u 🙂

Na zakończenie wybraliśmy się do kina na „Pszczółkę Maję”. W tym tygodniu pokazaliśmy, że z nami nie można się nudzić! 🙂 Do zobaczenia podczas kolejnych ferii!