Relacja z Dni Kazimierza Biskupiego 2016

Dni Kazimierza Biskupiego rozpoczęło przemówienie wójta Jana Sikorskiego i przewodniczącego rady Mirosława Grzelaka, którzy życzyli mieszkańcom dobrej zabawy i zapowiadali słoneczną pogodę.

Jako pierwszy na scenie zaprezentował się Paweł Okupniarek, instruktor zumby z Kazimierza Biskupiego. Dziewczyny – pod jego wodzą – pokazały, że „wiedzą jak poruszać tym co mama w genach dała” 🙂 Niemal dwugodzinny maraton zumby rozgrzał wszystkich uczestników, a endorfiny i uśmiechy wypełniły całe lotnisko. Po krótkiej przerwie na scenie pojawił się zespół Power Play i dał świetny, energetyczny występ. Nie zabrakło tańców i chóralnego odśpiewania największych przebojów – „Lubisz to, lubisz” czy „Co ma być to będzie”. Zabawa była przednia! Kolejną gwiazdą wieczoru był Mesajah. Jego koncert był ucztą dla fanów pozytywnych wibracji i dźwięków reggae. Ludzie przed sceną nie mogli ustać w miejscu, a po koncercie Manolo cierpliwie pozował do zdjęć. Temperatura nie spadła do samego końca – zakończeniem wieczoru był gorący występ dziewczyn z Sara Music and Dance Show oraz dyskoteka z DJ Kamillem.

Pierwszomajowy poranek był wyjątkowo głośny – wszystko za sprawą ogólnopolskiego zlotu motocyklowego. Fani jednośladów pojechali na mszę do Bieniszewa, a później wrócili na lotnisko. Tam już od południa można było usłyszeć zespoły Blueska, Kodex Blues, Trick Beck i Seven Sages. Z kolei najmłodsi mogli puszczać bańki mydlane z animatorami, malować buzie, uczyli się też wykonywania różnych figur z balonów. Wieczór należał do Młodzieżowego Big Bandu z Kazimierza Biskupiego i Paxona. Na zakończenie wystąpiła Cleo, która rozgrzała zgromadzony na lotnisku tłum. Nie zabrakło hitów takich jak „My, Słowianie”, „Sztorm” czy „Zabiorę nas”, odśpiewanych wspólnie z fanami. Cleo skradła nasze serca 🙂 Po jej występie w niebo wystrzeliły fajerwerki… To były niezwykłe i pełne wrażeń dwa dni!

Do zobaczenia za rok! 🙂
Aby obejrzeć fotorelację z imprezy, zapraszamy do galerii.