Święto Ryby

Koncerty, degustacje tradycyjnych potraw z ryb oraz moc atrakcji dla najmłodszych przygotowano z okazji Święta Ryby, które odbędzie się 25 czerwca 2016 w Kazimierzu Biskupim.

W tym roku na kazimierskim stadionie spotykamy się od godziny 17 00. W programie koncert artysty kabaretowego Romana Gerczaka, który zasłynął miedzy innymi hitem „Zabrałaś mi lato”. Pan Roman zaprosi widownie do wspólnego śpiewania, a dla odważnych przewidziano nagrody. Tuż po nim na scenie pojawi się zespół Banana Boat. To coś dla miłośników szant, które wprowadzą publiczność w nadmorski klimat.

Tradycyjnie już w organizację przedsięwzięcia włączyły się Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy, które przygotują na tę okazję tradycyjne potrawy rybne i zaproszą do degustacji.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, dmuchanych zamków oraz animacji w morskim klimacie. Całość zakończy zabawa taneczna.

Impreza odbędzie się w gminie po raz drugi. Jej pomysłodawcą jest pan Marian Wójkowski, który w ubiegłym roku wziął udział w konkursie „ Rozkręcamy kulturalny Kazimierz” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i wygrał grant na realizację swojego wydarzenia kulturalnego.

Święto Ryby spotkało się z tak dobrym odbiorem wśród mieszkańców, że postanowiono na stałe wpisać je w kalendarz imprez kulturalnych.

Podczas imprezy oficjalnie rozstrzygnięta zostanie również II edycja konkursu „Rozkręcamy kulturalny Kazimierz”.