Wystawy na rynku

SIŁA I WRAŻLIWOŚĆ / KONIN POSTAPOKALIPTYCZNY ” – te dwie wystawy można oglądać na rynku w Kazimierzu Biskupim. Ekspozycja ta jest rezultatem pracy uczestników fotospacerów zorganizowanych w ramach 2. Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ 2022, w przestrzeni miasta Konina.

SIŁA I WRAŻLIWOŚĆ – odbył się w przestrzeniach Chematu Sp. z o.o. i w PWiK-u Sp. z o.o, a prowadzony był przez konińską fotografkę i członkinię KKF FF Annę Małkowicz. Natomiast KONIN POSTAPOKALIPTYCZNY zorganizowano w Hydrostalu Sp.J. oraz w przestrzeniach po starym FUGO, a prowadzony był przez fotografów Tomasza Kulasa i Arkadiusza Uriasza z Warszawy z grupy FOTOSPACERY.PLFotografowie z całej Polski podczas fotospacerów chwytali kadry w specjalnie zainscenizowanych przestrzeniach. Na zdjęciach pojawiały się także ucharakteryzowane modelki, w strojach odpowiadających klimatowi danego spaceru.Efekty twórczej pracy uczestników fotospacerów zaprezentowane zostały podczas wernisażu 30 września 2022 roku w DK – Oskard.

Autorami fotografii są: Beata Zajkowska, Renata Rudowicz, Sylwia Witasik, Olga Marcinkowska, Anna Małkowicz, Błażej Rudowicz, Piotr Tylman, Szymon Maciejewski, Tomasz Gniewkowski, Błażej Zalesiński – członkowie Konińskiego Klubu Fotograficznego Fajnych Fotografów oraz Magdalena Gabrych, Dorota Ostra, Jacek Ostrowski, Marek Burski, Grzegorz Adamek, Małgorzata i Marek Lewandowscy, Magdalena Malczak.Modelki:Kinga Furmaniak i Weronika Skórzewska z Konińskiego Teatru Tańca – Konin Dance TheatreZuzanna Chmielewska, Julia CieślakDaria Mach z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Partnerzy: Chemat Sp. z o.o., PWiK Sp. z o.o. w Koninie, Hydrostal Sp.J, Koniński Teatr Tańca – Konin Dance Theatre, Koniński Klub Fotograficzny Fajnych Fotografów