Jubileusz Orkiestry Dętej

Jubileusz Orkiestry Dętej

W tym roku Orkiestra Dęta OSP w Kazimierzu Biskupim obchodzi 110 lat istnienia. Z tej okazji pod koniec listopada w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się wyjątkowe spotkanie.

22 listopada w kościele katolickim obchodzone jest wspomnienie świętej Cecylii – patronki śpiewu, muzyki kościelnej, chórów i organistów. W Gminnym Ośrodku Kultury członkowie Orkiestry Dętej OSP spotkali się, by uczcić święto swojej Patronki. Zaprosili również chór ADOREMUS z Posady.

Najpierw odprawiono mszę świętą w intencji żyjących i zmarłych członków chóru oraz orkiestry. Później w Gminnym Ośrodku Kultury był czas na wspólne świętowanie i życzenia, bo w tym roku kazimierska OSP obchodzi 110 urodziny. – W imieniu swoim, całego samorządu, jak i mieszkańców składam orkiestrze i jej wspaniałym muzykom najlepsze życzenia dalszych sukcesów. Jednocześnie dziękuję za aktywny udział w codziennym życiu naszej gminy oraz godne jej reprezentowanie również poza jej granicami – mówił wójt Grzegorz Maciejewski.

Z życzeniami do orkiestry pospieszyli również strażacy. Nie zabrakło również ciepłych słów ze strony księdza rektora Edmunda Michalskiego z klasztoru Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim.

.